Laistymo sistemos

Laistymo sistemos

Automatinė laistymo sistema reikalinga, kadangi:

 • Dėka skirtingų purkštukų ir jų išdėstymo sklype efektyviai ir tolygiai paskirsto vandenį bei palaisto veją visame sklype;
 • Dėka skirtingų daviklių laisto sklypa tada, kai tik to reikia;
 • Dėka programatoriaus nustatomi skirtingi laistymo režimai atskiroms sekcijoms;
 • Dėka kapiliarinio laistymo palaistomos atskiros medžių grupės, medžiai ar gėlynai.

Sumontuotai  automatinei laistymo sistemai (įrangai) nereikia specialaus paruošimo prieš žiemą, kadangi dėka drenažinių vožtuvų, perteklinis vanduo iš sistemos išbėga kiekvieną kartą automatiškai, sistemai baigus darba.

Automatinės laistymo sistemos

Automatinės laistymo sistemos susideda iš:

 • Elektromagnetinių vožtuvų, kurie atidaro bei uždaro kiekvieną sekciją;
 • Vamzdyno, kuris turi būti sumontuotas iki kiekvieno purkštuko, kad paskirstytų vandenį;
 • Skirtingų jungčių, skirtų sujungti vamzdžius, prijungti purkštukus, elektromagnetinius vožtuvus, drenažinius vožtuvėlius ir kt;
 • Drenažinių vožtuvėlių, per kuriuos išbėga perteklinis vanduo iš sistemos, laistymo sistemai baigus darbą;
 • Hidranto, skirto prisijungti laistymo žarną, palaistyti daržą, išplauti baseiną ar nuplauti automobilį;
 • Kolektorinės dėžės, kuri montuojama po žeme ir kurioje montuojami elektromagnetiniai vožtuvai, sujungti su pagrindiniu vandens šaltiniu;
 • Programatoriaus, skirto valdyti laistymo sistemą, nustatyti skirtingiems laistymo režimams, išjungti laistymo sistemą;
 • Valdymo kabelio, skirto sujungti programatorių su eltromagnetiniais vožtuvais;
 • Lietaus daviklio, skirto išjungti laistymo sistemą lyjant lietui ir tam tikrą laiką po to;

Automatinės laistymo sistemos montavimas:

Jei nusprendėte turėti automatinę laistymo sistemą, pasirinkite, kokią laistymo sistemą norėtumėte turėti. Nors laistymo sistema su prapūtimu kainuos truputi  pigiau, tačiau ši sistema su drenažiniais vožtuvėliais nereikalauja papildomo paruošimo prieš žiemą. Iš laistymo sistemos su prapūtimu reikės kompresoriaus pagalba prieš žiemą išpūsti iš sistemos esantį vandenį.

Prieš montuodami laistymo sistemą pamatuokite vandens slėgį ir suskaičiuokite vandens debitą. Šie parametrai yra būtini siekiant teisingai suprojektuoti laistymo sistemą: parinkti tinkamus purkštukus ir jų skaičių, laistymo sistemos kontūrų skaičių, bei vienam kontūre montuojamų purkštukų skaičių. Jei yra atskiros medžių grupės, gėlynai, ar pavieniai medžiai, kuriems reikia pastovios drėgmės ir tolygaus laistymo, numatykite  kapiliarinį laistymą.

Tada pasidarykite laistymo sistemos brėžinį bei suskaičiuokite reikalingų medžiagų poreikį. Laistymo sistemos schemą galite nusibraižyti skriestuvo pagalba arba naudojant specialias kompiuterines programas. Svarbiausia, kad būtų išlaikytas vieningas mastelis.

Laistymo sistema gali būti montuojama prieš vejos įrengimą bei jau įrengtoje vejoje. Jei laistymo sistema montuojama jau įrengtoje vejoje, šalia numatomų kasti griovių vietos, paklokite polietileninę plėvelę, atsargiai išpjaukite velėną su vienu neišpjautu kraštu ir atverskite į neišpjauto krašto pusę, o žemes kaskite į kitą pusę ir dėkite ant plėvelės. Baigus montuoti vamzdyną užkaskite žemes, sutankinkite, grąžinkite velėną į pradinę padėti, gausiai palaistykite ir suvoluokite. Jei laistymo sistemą montuojate prieš vejos įrengimą, tai užkasus griovius juos papildomai sutankinkite.

Montuodami vamzdyną, papildomai sujungimus apvyniokite teflonine juostele. Tai geriau užsandarins sujungimo taškus.

Sumontavus laistymo sistemos vamzdyną, prieš užkasant griovius išbandykite ją. Įsitikinkite, ar purkštukai laisto taip kaip buvo suprojektuota brėžinyje, ar nėra nepalaistytų plotų.

Laistymo sistemos purkštukai montuojami tiksliai žemės paviršiaus lygyje. Kai sistema yra išjungta, jie negali išlysti daugiau kaip 1 cm virš žemės paviršiaus.

Jei laistymo sistema yra tinkamai pasirinkta bei sumontuota, ji nepriekaištingai veiks bei Jus džiugins daugelį metų.

Jei reikia specialisto pagalbos konsultuojant, projektuojant, montuojant laistymo sistemas kreipkitės į mus.  Automatinės laistymo sistemos su montavimo darbais nuo 190,00 € už 1 arą.