Vieningo metodo ar technologijos paruošiant dirvą ir sėjant veją – nėra. Vienos technologijos taikomos jei dirva sunki (priemolis), kitos jei dirvos lengvos ir smėlingos. Taip pat nuo sklypo dydžio skiriasi ir naudojama technika bei technologijos.

Jeigu žemė yra sunki ir smarkiai užžėlusi sumedėjusia augmenija, krūmais ar yra likusių kelmų, tai panaudosime žemės frezą, kuri ne tik susmulkins esamą žolę, šaknis ar kelmus, bet ir pagreitins vejos įrengimo procesą.

Atlikus pirminį žemės paruošimą, dažniausiai reikia perplaniruoti sklypą, suformuoti nuolydžius, panaikinti duobes ir didesnius nelygumus, tam naudojame galingą vikšrinį minį krautuvą arba buldozerį. Jei klientas nori ypač didelio preciziškumo ar turi aukščių planą, sklypą galime išplaniruoti su 3D greideriu.

Jeigu veja įrenginėjama dideliame plote, kur norime išsaugoti natūralų reljefą ir kraštovaizdį, sklypo išlyginimui puikiai tiks rotacinės akėčios su žemės lyginimo volu. Tokiu būdu klientas sutaupys daugiau pinigų.

Galutiniam sklypo lyginimui panaudosime grunto paruošėją komplektuojamą kartu su mini krautuvu ar traktoriumi. Akmenų rinkimui ir galutiniam vejos paruošimui – mechanizuotą žemės grėblį.

Baigus žemės lyginimo ir paruošimo darbus yra labai svarbu – kokybiškas vejos sodinimas. Dažnai klientas nori sutaupyti pinigų ir bando veją sodinti pats.

Tik panaudojus specialias sėjamąsias, kurios ne tik sėklas įterpia bet ir suvoluoja, galime tikėtis maksimalaus rezultato. Taip pat labai svarbu nedelsiant po dirvos paruošimo pasėti veją, kol žemė nespėjo išdžiūti ar lietus jos nesuplukė.

Kad ir kaip kokybiškai atliksime vejos sodinimą, kartais dėl neprognozuojamų gamtos stichijų (liūtis) dalis sėklų yra išplaunamos. Galime pasigirti, kad turime specialias įsėjimo mašinas, kurios greitai bei nedidelėmis sąnaudomis įsės vejos sėklas jau esamoje vejoje.

Rankinis vejos įrengimas dažniausiai naudojamas norint įrengti veją nedideliuose, privačiuose sklypose, individualių namų ar kotedžų teritorijose. Nors tai vadinama rankiniu vejos įrengimu, tačiau per ilgą laiką sukūrėme ir pritaikėme kombinuotas rankines ir mechanizuotas vejos įrengimo technologijas, kurių pagalba galime greitai, kokybiškai ir ekonomiškai įrengti vejas nedideliuose sklypuose.

Daugiau apie vejos įrengimą galite sužinoti:

Daugiau apie vejos įrengimą galite sužinoti:

Kitos atliekamos paslaugos