Ruloninės vejos įrengimas

Ruloninės vejos klojimas (paruošimo ir klojimo darbai) nuo €2,00 /m²

Pilnas ruloninės vejos įrengimas  nuo 6,00 €/m2

Klojimas nereikalauja specialių žinių ar pasiruošimo.

Prieš pradedant klotį velėną reikia gerai pasiruošti gruntą. Derlingas augalinis sluoksnis turi sudaryti ne mažiau kaip 10 cm. Esamas pikžoles rekomenduojama nupurkšti herbicidais, žemę sufrezuoti, išrinti likusias augalų šaknis, akmenukus kitas priemaišas. Žemę idealia išsilyginti ir tolygiai suvoluoti. Svarbu: Paklojus ruloninę veją ant netolygiai išlyginto žemės paviršiaus ar netolygiai suvolavus, to pasekoje atsiras dobučių, kurių vėliau neišeis panaikinti.

Klojant ruloninę veją žemės pagrindas turi būti ne per sausas, nes vėliau labai sunkiai gers vandenį, tačiau ir ne per šlapias.

Ruloninė veja pradedama kloti nuo vieno krašto, geriausia didžiausio ploto. Rulonine veja klojama „šachmatų principu“, kad klojant sekančią ruloninės vejos eilę, prieš tai buvusios ruloninės vejos sudūrimai nesutampu, o geriausia kad būtu per vidurį.

Paklojus ruloninę veją ji gausiai liejama, bei kol dar yra šlapia, voluojama, kad kuo geriau prisispaustu prie pagrindo.

Po paklojimo rekomendojame dar savaitę ruloninę veją gausiai laistyti. Po 5-10 dienų, priklausomai nuo oro klimatinių sąlygų – nupjauti, patręšti.